Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 36 komentarzy

Poglądy i przemyślenia warte prześledzenia

WD90 - "Wyrafinowanie duchowe naszego inteligentnego ogółu, jakkolwiek zupełnie zrozumiałe, gdy zważamy wszystkie jego źródła, przy bliższym zastanowieniu jest i smutne, i śmieszne zarazem."

Moje komentarze

 • @
  Problemem tego wydarzenia jest jego antynarodowy charakter, pokpienie sobie z symboliki i wartości takich, jak honor czy tradycja. Rozumiem, że pewne środowiska chcą uwypuklić swoje problemy i żądania, ale opieranie się na takich odwołaniach i hasłach, jest gorszące i szkodliwe społecznie.
  Manifa, a zagadnienie patriotyzmu
 • @
  Prof. Środa nie zdążyła w porę dokonać aborcji na rodzącym się faszyzmie, hahahaha. Cóż, czekamy więc, aż KP i Leszek Miller poproszą gen. Wojtka Jaruzelskiego o wprowadzenie Stanu Wojennego. Inny moralny autorytet wydał już instrukcje, co należy robić z 'niezadowolonymi'- 'Pałowałbym'...
  Czyżby lewactwo na UW przejęło rektorat oraz dziekanat tej uczelni? Środa, zwana profesorem i jej słuchacze.
 • @Kula Lis 62 08:28:11
  Żadna nowość, ale żeby dotrzeć do takich informacji nie wystarczy włączyć TVNu...
  Drogie Nasze Fundusze Europejskie!
 • @Zdzich 18:09:37
  Udało się KryPcie dojść do porozumienia z rządem; Antifa przebierze się w mundury i zrobi Ordnung z Marszem Niepodległości (i innymi 'faszystowskimi' zgromadzeniami i organizacjami), a nasza kochana władza zaoszczędzi na wysyłaniu policji i opłacaniu prowokatorów.
  POMOC INTERNACJONALISTYCZNA
 • @
  Nic tylko dać 5*. Cieszę się, że powoli, ale coraz więcej ludzi dostrzega pewne zjawiska i fakty, a nie daje się mamić mediom i propagandzie sukcesu. Pozdrawiam
  Rymkiewicz Chcecie Polacy w trumnie zdechnąć z Europą ?
 • @
  5 *! Takie wywiady powinny lecieć w publicznej TV zamiast wywodów Lisa. Pozdrawiam!
  Gender groźniejsze od marksizmu
 • Komunikat Ministerstwa Prawdy
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DiK_8RMbMVg
  APEL DO UŻYTKOWNIKÓW NE WS. SKANDALICZNEJ DECYZJI WŁADZ UW
 • @Adam Czeczetkowicz 04:12:14
  To bardziej wygląda mi na jakąś parodię, świetny materiał dla mediów, żeby nieco coś tam poucinać i pokazać potem jak 'nawiedzeni narodowcy tropią czarownice'. Proszę o powagę i nie wygłupianie się, naprawdę, NE coraz bardziej przypomina portal PPN, gdzie w kolejnym numerze reklamowanego tam tygodnika komuś w Paincie dorysowuje się pejsy i oskarża o bycie Żydem. Litości.
  Nie chcą agitacji Ruchu Narodowego. Socjaldemokraci.
 • @Paweł Tonderski 15:01:50
  Szanowny Panie,
  po raz kolejny czyta Pan (albo nie czyta w ogóle) bez zrozumienia. Dlatego więc w następne Święta Bożonarodzeniowe otrzyma Pan ode mnie szkolny elementarz, który z pewnością otworzy przed Panem nowe horyzonty.
  Proszę również powstrzymać się od wygłaszania sond, jakobym był korwinistą, bo to jedynie Pana obsesja i alergia na rynek mniej spętany państwową biurokracją, niż w socjalizmie. Ja Pana od Natolińczyków nie wyzywam, niech Pan sobie nim będzie, nic mi do tego.
  Pozdrawiam
  Nie chcą agitacji Ruchu Narodowego. Socjaldemokraci.
 • @robhood 23:27:55
  Nic się nie zawali. Zawsze znajdzie się wymówka, dlaczego warto poświęcić Polskę- dla ogólnoświatowego pokoju. Organizacje międzynarodowe to ściema, kto w nie wierzy, chyba nie zna historii. Poczynając od Ligi Narodów (wtedy też wszyscy wierzyli w koniec wojen), po nasze układy z Brytyjczykami i Francuzami, po deklaracje, że po wojnie małe nadbałtyckie państewka będą wolne i niezależne. Tak samo teraz jest z UE; nawet jakby Wlk. Brytania opuściła Unię (w co szczerzę wątpię), to NIE MA SZANS, żeby ten biurokratyczny motłoch się zawalił. To są interesy wielkich tego świata, nie tak łatwo się je psuje.
  Co do opinii JarekSz1991;
  "Skoro radary mają być unieszkodliwione na samym początku działań to nie ma sensu tworzyć systemu obrony przeciwlotniczej."
  -Ależ jest sens, p-lot powinna cechować się dużą odpornością na zakłócenia, w razie ataku HARMami, przyjmuje się taktykę 'na Serba';
  wystrzeliwuje się Striełły lub inne dziadostwo z muzeum historii wojen, wtedy samoloty wroga odpalają swoje drogie zabawki i szybko się ich wyzbywają. Gdy skończy się ich działanie, lub minie zasięg ich działania, z powrotem włącza się radary. Pomocne mogą się okazać również GROMy.

  ".Najszybciej wycofać Migacze oraz Suczki
  to studnia bez dna,możliwości modernizacji właściwie nie mam"
  -Znowu krytyka MiGów. Pragnę przypomnieć, że MiGi-29 ma lepsze właściwości aerodynamiczne niż choćby F-16. A możliwości modernizacji są jak najbardziej atrakcyjne, oczywiście nie wspominając o czymś na wzór wersji M2, czy MRCA. Brakuje Nam ciężkich myśliwców pokroju F-15/Su-27. Są bezkonkurencyjne jeżeli chodzi o walki właśnie z czymś pokroju F-16/Mig-29 (vide np. wojna Etiopia-Erytrea).

  "7)Zakupić broń realnego odstraszania pociski Tomahowk bądź JASSM by potencjalny agresor miał świadomość że my również możemy uderzyć na jego zaplecze."
  Tomahawki? Drogie. Lepsze już SCUDy. :) A tak poważnie, to po co wszystko kupować od innych? Chyba o to chodzi, by inwestować w obronę i rozwijać własną myśl techniczną.

  "Powinniśmy pozyskać jeszcze około 260 Leopardów 2A4 (...)"
  Po co w takim razie w ogóle mamy BUMAR, Łucznika, PZL i inne zakłady, skoro wszystko można kupić? Ja nie widzę sensu inwestowania w Leopardy drugiej generacji. Czołgi to obecnie najłatwiejsze cele. Lepiej zmodernizować nasze T-72 i Leopardy z darowizny i na tym się skupić. Wiem, to przykre, bo każdy chciałby dla naszej armii 10 000 Abramsów, 50 B-2 i 200 F-22, ale bądźmy realistami, nasz budżet jest nazbyt ograniczony. Zamiast na zakup nowych Leopardów, wolalłbym wyłożyć kasę na przeszkolenie żołnierzy i uzbrojenie ich w Spike'y lub- chętniej- w nowy, rodzimy rodzaj pocisków p-panc.
  W jakim kierunku powinno zmierzać Wojsko Polskie?
 • @
  Czy jest tutaj ktoś kto wierzy, że gdyby Rosja zaatakowała Nasz Kraj, jednocześnie obiecując państwom z nami sąsiadującym, że chodzi jej wyłącznie o Polskę, to że KTOKOLWIEK by Nam pomógł...? Mogliby płakać po Nas w mediach, gadać wielcy unijni agitatorzy i natowscy dygnitarze, że to niedopuszczalne i że są zaniepokojeni, ale nikt by dupy nie ruszył,żeby zaryzykować wojnę atomową, czy ponieść wielkie straty, bo ktoś zaatakował Polskę. Oczywiście mówię tu o sytuacji, gdy Rosja jasno daje do zrozumienia, że agresja skierowana jest WYŁĄCZNIE przeciwko Polsce. Dla mnie to oczywistość, że na pomoc liczyć raczej nie można.
  W jakim kierunku powinno zmierzać Wojsko Polskie?
 • Świetnie,
  własnie o to chodzi, żebyście komentowali i wpisywali własne propozycje. To temat, który wymaga pomysłów, debaty i konfrontowania myśli. Drony? Jestem jak najbardziej za. Łatwiejszy dostęp do broni dla obywateli? Również. Marynarka Wojenna? Lepiej mieć, niż nie mieć. Ale... Jaką rolę mogłaby odegrać w razie konfliktu zbrojnego? Patrolowanie wybrzeża? Walki na Morzu Bałtyckim? Nie za bardzo widzę co dałaby Nam flota, poza wysokimi kosztami uzbrojenia. Z dużym natomiast prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że porty stałyby się jednym z pierwszych celów bombardowań i o ile nawet jakiś statek zdołałby się uwolnić, momentalnie zacząłby być tropiony przez flotę przeciwnika (rosyjską?) lub jego lotnictwo. W 1939 r. te okręty, które przeżyły naloty musiały kryć się w odmętach Zatoki Puckiej i Bałtyku i uciekać.
  W jakim kierunku powinno zmierzać Wojsko Polskie?
 • @Cubee 08:45:54
  " Sądzę że wiele osób nawet nie myśli w kategoriach kosztów, wydatków, procentów. "
  A szkoda, bo to dałoby im do myślenia nad tym, co dzieje się z ich ciężko zarobionymi pieniędzmi.
  " Chcą zrobić czasem coś dobrego i WOŚP trafia na podatny grunt. Szczególnie widać udział młodych, ilu z nich wie że można pomagać inaczej?
  Czy więc dobrze rozumiem, że twierdzi Pan, że WOŚP ma niejako monopol na działalność charytatywną? Skoro młodzi ludzie nie wiedzą, że można pomagać inaczej, niż zbierać pieniądze, z których połowa nie idzie na żadną pomoc, a na reklamy i imprezy, no to nie świadczy chyba najlepiej o WOŚP i także tych młodych ludziach ('którzy nie wiedzą, że można pomagać inaczej').
  "Nie przykładam do tego ręki, ale to nie znaczy że mam stanowić prawo dla innych i mówić im co mają robić ze swoją kasą. Każdy ma wybór, do jakiej puszki wrzuca i dlaczego. Jeśli chcemy wolności sami też musimy mieć ją w sobie."
  Jasne, ja nie piętnuje przecież ludzi za to, że zasilają puszki, to ich sprawa. Nawet doceniam dobre chęci. Niemniej jednak mam wrażenie, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ten sposób wyręcza NFZ (który miesięcznie kosztuje go ćwierć tysiąca z pensji) oraz, że połowa pieniędzy z puszek nie idzie wcale na pomoc...
  WOŚP, czyli jak 'bełkotliwie' broni się Owsiaka
 • do wszystkich
  Ja mam takie pytanie do tych, którzy dają 'jedną gwiazdkę';
  Co Wam się nie podoba w tych cytatach? Rozumiecie w ogóle sens tego, co tu przytoczyłem i dlaczego to zrobiłem?
  Łopatologicznie wytłumaczę więc, bo chyba nie wszyscy są świadomi, co nie przeszkadza im komentować. SENS jest taki, że organizacje międzynarodowe zawsze inspirowane są przez państwa silne, które w ramach tych struktur chcą realizować swe cele i jest to główny ich cel. Nie żadne dobro 'ponadnarodowe'- realiziacja własnych interesów. Nie wiem skąd ta ideologiczna walka, czy też krytykowanie MNIE (czy Rybarskiego za to, co przytoczyłem?), za odnoszenie się do wolnego rynku...? Jeszcze raz więc powtórzę: te cytaty NIE MAJĄ ZA CEL OCENĘ ŻADNEGO SYSTEMU GOSPODARCZEGO, lecz podkreślenie interesu państw! Wiec skoro przytoczyłem za Rybarskim przykład Anglii to nie chodzi o KRYTYKĘ (ani o pochwałę!) wolnego rynku i handlu, tylko wskazanie, że głoszenie haseł 'dobra międzynarodowego' było nakierowane na REALIZACJĘ WŁASNEGO INTERESU!
  Unia Mitteleuropejska
 • @Paweł Tonderski 00:56:19
  Ruchowi Narodowemu szkodzi pańska paranoja i pańskie wypowiedzi.

  >>Martwi mnie to, że zamiast uczyć na UW polską młodzież o pracach Zdziechowskiego, Rybarskiego czy Tatarkiewicza, nauczy się ją o kosmopolitycznym i międzynarodowym liberalizmie i o przewagach szkoły austriackiej Mises-a nad szkołą frankfurcką, czy nad etatystami, którymi w rzeczywistości są wykładowcy na tej uczelni, tak jak i na innych. :))))))

  No widzi, jak Pan mało wie? Otóż na UW prawie wszyscy wykładowcy są...socjaldemokratami:) Nie spotkałem żadnego liberała (ani - w pańskim języku- żydoliberała). Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
  Do tzw. "liberalnych-konserwatystów", czyli internacjonalistycznych liberalnych światowców.
 • @Paweł Tonderski 00:13:45
  I jeszcze raz polecam Panu program UPRu, zanim napisze Pan coś o 'konserwatywnych liberałach, którzy wszyscy chcą sprywatyzować armię i wszystko, najlepiej i każdy centymetr polskiej ziemi'.
  Do tzw. "liberalnych-konserwatystów", czyli internacjonalistycznych liberalnych światowców.
 • @Paweł Tonderski 00:13:45
  Niech Pan się nie martwi o UW, a w zasadzie niech się Pan martwi o UW, ale nie o mnie. To, że UW i inne uczelnie wyższe stają się dnem i porażką całego polskiego państwa, to także wina... Pana. Polsce brakuje ludzi, którzy merytorycznie, spokojnie i rzetelnie, nie wpadając w paranoje i nie wyzywając wszystkich, którzy doszli do czegoś w życiu- Żydami, liberałami czy w najlepszym przypadki- lichwiarzami i geszefciarzami. Jest Pan świetną bowiem pożywką dla samych Żydów i masonów. Przez Pana antyżydowski obłęd, tacy ludzie wskazywani są jako przykład 'chorego antysemityzmu'. Media mówią; "Patrzcie ludzie, on wszędzie widzi Żydów, tacy ludzie to narodowcy. Chcecie, żeby coś znaczyli dla Polski? Z nich trzeba się śmiać, to paranoicy!". I ludzie widząc pańskie wypowiedzi tak też myślą. I tu nie chodzi o to, że ja nie wiem nic o Żydach, o tym ilu polityków w Polsce i nie tylko jest żydowskiego pochodzenia, ilu zasiada w lożach masońskich. Otóż- wiem. I widzę pewien problem. Ale tego nie rozwiąże się poprzez krzykactwo, pisanie paranoicznych postów, rzucanie oskarżeń na lewo i prawo i utożsamianie wszystkich , którzy nie zgadzają się z jedną i jedyną słuszną Pana zdaniem linią.
  Co do Rybarskiego- polecam zapoznanie się z jego dorobkiem, tak jak i ja to zrobiłem. On też w swoich dziełach widział przedwojenną kwestię żydowską. Niemniej jednak, w przeciwieństwie do Pana nie uważał, że problemy tego świata znikną, jak znikną Żydzi i liberałowie (czy żydoliberalizm).
  Do tzw. "liberalnych-konserwatystów", czyli internacjonalistycznych liberalnych światowców.
 • @Paweł Tonderski 23:46:21
  Pan pisze tylko o Żydach i liberałach, w kółko Pan to pisze. Cóż, właśnie przed takimi ludźmi ostrzegał Roman Rybarski Polaków w rozdziale "Idea Państwa Monopolicznego" w książce "Siła i Prawo". Miała to być przestroga dla ONRowców.
  Konserwatywny liberalizm Szanowny Panie nie odrzuca wszystkiego co państwowe. To, że widzi Pan tylko Korwina i wybiera sobie co poniektóre wypowiedzi, nie uprawnia Pana do wydawania głębokich i dalekosiężnych sond. Oto proszę: http://www.upr.org.pl/wiki/Program_Gospodarczy
  Co Panu nie odpowiada?:) A z tego co mi wiadomo, to UPR wspiera RN.
  Do tzw. "liberalnych-konserwatystów", czyli internacjonalistycznych liberalnych światowców.
 • :)
  Aż roi się od paranoi tutaj :) "Żydzi", "liberałowie", "Geszeft", "lichwa" (...). SZANOWNY PANIE PAWLE, właśnie dla tego, że są tacy ludzie jak Pan, RN nigdy nie będzie miał więcej niż 2%. Nie wiem, czy to było pisane 'na poważnie', czy to taki żart...? Faktem jest, że już po kilku zdaniach stwierdziłem, że artykuł niewart jest poświęcania mu więcej niż kilku sekund ze względu na jego poziom. Tak się składa, że nie ma Pan ŻADNEGO pojęcia o poglądach takich ludzi jak R.Rybarski, J.Zdziechowski, W.Grabskiego, choć nie przeszkadza to Panu co powoływać się na nich. Nie będę już tutaj odnosił się do konkretnych książek, dzieł, broszur, których pańskie oczy w życiu nie widziały. Za to pozwolę sobie pomóc Panu nieco... :)
  http://narodowcy.net/roman-rybarski-%E2%80%93-wybitny-polityk-i-ekonomista/2010/11/30/
  Pewnie usłyszymy zaraz, że ta strona to koń trojański żydomasonerii, bo jak można nazywać Rybarskiego 'leseferystą'? No niestety, fakty są inne. Miłej lektury :)
  Do tzw. "liberalnych-konserwatystów", czyli internacjonalistycznych liberalnych światowców.
 • @Dyletant 06:47:08
  Cóż dużo Pan się napracował, ale generalnie o niczym. Dlatego ja polecę Panu zapoznanie się z np. materiałami Centrum im. Adama Smitha. Tam znajdzie Pan odpowiedz na wszelkie wątpliwości i troski.
  Socjaldemokracja, czyli opium dla mas

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031