Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 36 komentarzy

Poglądy i przemyślenia warte prześledzenia

WD90 - "Wyrafinowanie duchowe naszego inteligentnego ogółu, jakkolwiek zupełnie zrozumiałe, gdy zważamy wszystkie jego źródła, przy bliższym zastanowieniu jest i smutne, i śmieszne zarazem."

'Nowoczesny patriotyzm'

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli przykładny Europejczyk- Polak.

 Witam. Jestem członkiem europejskiej rodziny, a konkretnie Polakiem. Jestem patriotą. W związku z tym  mam pewne obowiązki. Jak wiadomo, nasze chrześciańskie korzenie, które kultywujemy, nakazują Nam pomagać- szczególnie wśród rodziny. Dlatego bez wahania wykładam pieniądze, by ratować ciotkę Grecję i siostrę Hiszpanię (info, jak ktoś nie słyszał- jestem skromny, więc się chwalić nie lubię). Dodatkowo, jako nowoczesny patriota, szanuję i popieram wszelką odmienność i walczę z próbami zrobienia z Polski kraju wyznaniowego. Każdy ma prawo sam decydować o sobie- czy chce być gejem i móc się żenić, czy dokonać aborcji, kiedy tylko sobie tego zażyczy. Chciałbym, żeby rodzina była mocna i trwała, dlatego chętnie wykładam pieniądze na becikowe i inne zasiłeczki, ale wiem, że dobro indywidualne to podstawa. Dlatego uważam, że trzeba rozluźnić małżeństwo- rozwód powinien trwać pięć minut w urzędzie i kończyć się szybkim podziałem majątku. Chętnie dołożę również ze swojej publicznej kieszeni do in-vitro, choć martwi mnie, że szpitale się sypią, a na operacje czeka się latami. Cóż, polityka pronatalistyczna jest najważniejsza przecież. Im więcej w państwie instytucji, agencji, urzedów i urzędników, tym lepiej dla ludzi- państwo się rozwija. Nie ukrywam zadowolenia, gdy dowiaduje się o podwyżce podatków- dzięki temu mogę państwu dać z siebie jeszcze więcej.

 Jako dobry Polak, znam wszystkie ciemne i mroczne strony polskiej historii. Wiem wszystko o polskich obozach koncentracyjnych. Gdy tylko wejdzie na ekrany jakiś film lub ukaże się kolejna książka wybitnego historyka Grossa, które to dzieła pomagają mi zrozumieć haniebne momenty naszej historii, nie waham się przed natychmiastowym zapoznaniem się z nimi. Chciałbym móc przeprosić wszystkich, których zranili moi przodkowie, a było ich setki tysięcy, być może miliony, a kto wie, czy nie i miliardy...

 Prawdą jest, że bardzo boję się faszystów. Oni chcą zrobić hitlerland z naszego kraju.  Ciągle używają mowy nienawiści. Są antysemitami i homofobami. Co więcej, mają chyba zamiar wprowadzić rządy kleru. Dlatego, choć opowiadam się za spokojem i ładem publicznym, bo wojny są złe, to prewencyjnie prawicę trzeba wytępić- choćby 'poza prawem'. Uważam również, że najgorsze dla naszej Polski są kłótnie z wszechbratnimi narodami europejskimi. Dlatego pielęgnuję dobre stosunki z Niemcami, Rosją (choćby wymagało to pewnych poświęceń), Francją- zawsze staram się im pomóc, chociaż czasami godzi to w moje interesy. Ale na tym polega patriotyzm, że trzeba wyzbyć się własnego egoizmu. W końcu dobro europejskiej rodziny, to dobro każdego jej członka....

 Chwile, które wywołują u mnie patriotyczną, narodową dumę i poczucie jedności z narodem (poza faszystowską jego częścią), to mecze reprezentacji Polski. Mogę wtedy głośno wykrzyczeć 'Polska!', pomachać flagą na kiju i poemocjonować się. Mam również łzy w oczach ze wzruszenia, gdy słyszę, że cały świat podziwia nasze nowe, piękne i najnowocześniejsze stadiony. Tak, to cudownie być teraz Polakiem.

KOMENTARZE

 • @
  ...zapomniałeś dodać , że oglądam tefałeny i polsaty i to jest mój bóg ...bo tam cała prawda i całą dobę ...oni nie mogliby mnie nigdy okłamać ...pozdr..za charakterystykę prawdziwego leminga ...5*
 • A "kolczyki niepodległosciowe" kupił?
  No bo może ten patriotyzm niepełny taki...
 • @nikander 22:34:06
  Oczywiście, mam wszystkie patriotyczne gadżety- all mejd in czajna- wspieram dzięki temu cła unijne i dokładam do budżetu UE!
 • @WD90 22:37:55
  No to teraz nie mam wątpliwości. Mogę pożyczyć kosy. Wisi nad boiskiem i czeka na kogoś młodszego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031