Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 36 komentarzy

Poglądy i przemyślenia warte prześledzenia

WD90 - "Wyrafinowanie duchowe naszego inteligentnego ogółu, jakkolwiek zupełnie zrozumiałe, gdy zważamy wszystkie jego źródła, przy bliższym zastanowieniu jest i smutne, i śmieszne zarazem."

APEL DO UŻYTKOWNIKÓW NE WS. SKANDALICZNEJ DECYZJI WŁADZ UW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"W zaproponowanej formule (debaty z liderami Ruchu Narodowego) – bliższej wiecowi politycznemu niż standardom akademickim – spotkanie nie mogło przynieść niczego dobrego ani dla Uniwersytetu, ani dla jakości dyskursu publicznego w naszym kraju."

 

Szanowni Państwo,
wolność słowa była już od od dawna w mniejszym lub w większym stopniu ograniczana w Naszym Państwie. Niemniej jednak ostatnia decyzja władz Uniwersytetu Warszawskiego o odwołaniu spotkania z liderami Ruchu Narodowego 
Czym jest Ruch Narodowy?Jakie są plany Ruchu Narodowego w najbliższym czasie?
Jak jest deklaracja ideowa Ruchu Narodowego?Jakie ma stanowisko wobec bieżących problemów społecznych i politycznych? )potwierdza obawy, że nawet szkolnictwo wyższe stało się elementem upolitycznionym. W komunikacie rzecznika Uniwersytetu Warszawskiego na oficjalnej stronie uczelni czytamy:

 "Spotkanie „Ruch Narodowy. Dlaczego?” – zapowiedziane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Organizację Uczelnianą UW – nie odbędzie się. Kierownictwo Zrzeszenia wycofało się z pomysłu jego organizacji. Taka decyzja zapadła po rozmowach z przedstawicielami władz Uniwersytetu.W zaproponowanej formule – bliższej wiecowi politycznemu niż standardom akademickim – spotkanie nie mogło przynieść niczego dobrego ani dla Uniwersytetu, ani dla jakości dyskursu publicznego w naszym kraju.Rolą Uniwersytetu jest m.in. tworzenie wzorów debaty publicznej. Planowane wydarzenie nie tylko nie tworzyłoby takich wzorów, ale mogłoby okazać się ich zaprzeczeniem.Dlatego bardzo dobrze się stało, że NZS OU UW zrezygnował z organizacji spotkania w takiej formule.


Anna Korzekwa 
rzecznik prasowy Uniwersytetu Warszawskiego"


 W związku z tym apeluję do wszystkich czytelników, blogerów Nowego Ekranu (i nie tylko!) o wyrażenie swojego sprzeciwu wobec skandalicznych decyzji władz UW, w postaci maila protestacyjnego do rzecznika UW- Anny Korzekwy (rzecznik@uw.edu.pl ) lub/ oraz biura rektora ( jezewska@adm.uw.edu.pl ). Nieważne jakie mamy poglądy, nieważne jak bliskie są Nam poglądy prezentowane przez liderów Ruchu Narodowego, nie możemy pozostać bierni na tak jawne pogwałcenie wszelkich standardów wolnego słowa, wolności wyrażania poglądów i opinii.

 

KOMENTARZE

 • UNIWERSYTETY !!!
  Powinniśmy odzyskać uniwersytety dla patriotyzmu i rozwijania więzi narodowych !!!

  Nie będziemy się bać własnego cienia we WŁASNYM KRAJU !!!
 • I znowu żyd górą nad gojem.
  Smutne to, ale nie ma w tym nic dziwnego. Każde kierownictwo w moim kochanym Kraju idzie na pasku jak nie wojskówki to przynajmniej SB czy policji a co dopiero kierownictwo Zrzeszenia,
  Szczęść Boże Naiwnym
 • Komunikat Ministerstwa Prawdy
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DiK_8RMbMVg
 • OGRANIZACJA O NAZWIE "RUCH NARODOWY"
  NIE RUCH NARODOWY TYLKO ORGANIZACJA O NAZWIE "RUCH NARODOWY" ANALOGICZNIE TAK JAK GAZETA POLSKA Z NAZWY WCALE POLSKA BYC NIE MUSI TAK I ORGANIZACJA NAZYWAJACA SIĘ "RUCH NARODOWY" MA TROCHE OSZUSTWA W NAZWIE BO JEŚLI NAWET JEST TO RUCH NARODOWY TO NIEWIADOMO JAKIEGO NARODU I CZY WOGLE MA COŚ Z TYM WSPULNEGO JEŚLI JUŻ MA TO JEST TO ZALEDWIE JEDNA MAŁA CZĄSTKA PRAWDZIWEGO RUCHU NARODOWEGO KTÓRY TAK NAPORAWDĘ NIE ISTNIEJE W POLSCE. PONIEWARZ SĄ JEDYNIE POKŁUCONE ORGANIZACJE ZINFILTROWANE PRZEZ ANTYPOLSKIE SIŁY .
  NAZYWANIE CZEGOŚ RUCHEM NARODOWYCH JEST TROCHE JAK TAKIE POMPOWANIE BALONA KTÓRY JEST PUSTY.
 • ?
  Panie WD90, to pan nie mógł wpłynąć na profesorów ze swojej uczelni, tak aby można było zorganizować to potrzebne spotkanie, tę dyskusję? Nie ma pan tam wpływów w rektoracie i w dziekanacie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031