Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 36 komentarzy

Poglądy i przemyślenia warte prześledzenia

WD90 - "Wyrafinowanie duchowe naszego inteligentnego ogółu, jakkolwiek zupełnie zrozumiałe, gdy zważamy wszystkie jego źródła, przy bliższym zastanowieniu jest i smutne, i śmieszne zarazem."

Manifa, a zagadnienie patriotyzmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyli "Kopiuj-Wklej" komentarze uczestniczek (i uczestników) "XIV WIELKIEJ MANIFY"

Profil wydarzenia "XIV WIELKA MANIFA" na jednym z popularnych portali społecznościowych. Naszym oczom ukazuje się plakat reklamowy z przerobioną Kotwicą, znakiem Polski Walczącej, oraz hasłem "O Polkę Niepodległą!".  
 
  Rozwijam posty oraz komentarze uczestników i "wielbicieli" Manify. Długo nie trzeba szukać, by znaleźć coś kontrowersyjnego. Na pierwszy rzut idzie znany publicysta lewicowy, Piotr Sz.:
"Myślałem, że to hasło jest tylko nieudanym żartem, a Wy tak na poważnie.. Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce się dowiemy, że bronimy tylko prawdziwych Polek i że niepodległość jest ważniejsza od godnych płac, stabilnego zatrudnienia czy powszechnego dostępu do służby zdrowia. Jakub ma rację. Widać, że prawicowe myślenie przeniknęło nawet do ruchu feministycznego, który od samych swoich początków był internacjonalistyczny. Bardzo smutne."
Ta sama osoba, chwilę później;
"Przykro mi, ale nie kocham narodu ani biało-czerwonej flagi. Jestem internacjonalistą, który uważa, że patriotyzm nie stanowi żadnej samoistnej wartości. Czy to znaczy, że na manifie będę niemile widziany?"
Odpowiedzi na zarzuty zranionego redaktora było sporo, wśród nich m.in.:
"Przecież niepodległa Polka, to znaczy wyemancypowana, suwerenna. Nie ma to nic wspólnego z patriotyzmem, szczególnie w wydaniu łysym. Podobno walczono o wolność dla Polski, ale Polkom się nie należy? 
Nie chodzi o Polskę, patrię, a o niezależną, wyzwoloną, samozarządzającą kobietę."
Aż w końcu ukazała się odpowiedź "Porozumienia Kobiet 8 Marca":
"a może przeczytaj najpierw opis Manify i gazetę zanim będziesz nas krytykował za pomijanie spraw socjalnych, czy nie dostrzeganie problemów migrantek? Bo jak na razie wygląda na to, że to na ciebie wpłynęło prawicowe myślenie, czyli krytyka czegoś o czym się nie chciało czegokolwiek dowiedzieć. Rzeczywiście smutne."
 
Dowiedziałem się też dlaczego większość sympatyków "Manify" ma negatywne zdanie o "prawakach", "narodowcach", których w- ich języku- nazywa się ogólnie "faszystami";
"Patrioci to idioci, jestem obywatelką tego świata a nie Polski."
"SWO - śmierć wrogom orgazmu!"
"Czołem Wielkiej Polsce! Tolerancyjnej i Feministycznej! :)"
 
 
Cóż, oddaję te wypowiedzi pod indywidualną ocenę każdego czytelnika.

KOMENTARZE

  • @
    Problemem tego wydarzenia jest jego antynarodowy charakter, pokpienie sobie z symboliki i wartości takich, jak honor czy tradycja. Rozumiem, że pewne środowiska chcą uwypuklić swoje problemy i żądania, ale opieranie się na takich odwołaniach i hasłach, jest gorszące i szkodliwe społecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031